Jak vybrat
kotec pro psa

Poradíme Vám, co je potřeba zvážit
pro správný výběr kotce pro psa.

Účel kotce

Pro psa jako smečkové zvíře je kontakt s jeho smečkou velmi důležitý. Vzhledem k tomu, že většina psů je chována jako osamělá zvířata, musí smečku nahradit lidé a měli by mít psa u sebe co nejčastěji. To posiluje pouto s jeho majitelem. Pejska bohužel nemůžeme brát všude s sebou. Optimální chov psů zahrnuje kombinaci psí boudy a kotce. Případně kotec s velkým výběhem. Pes může zůstat venku na čerstvém vzduchu. Venkovní prostředí je pro psy přirozené.

Velikost kotce

Pro malá plemena psů, jako jsou např. jezevčík, Jack Russel teriér, kokršpaněl nebo bígl jsou vhodné kotce o rozměru 2 x 2 m a 2 x 3 m. Pro střední a velká plemena psů jako jsou např. ohař, ovčák, retrívr, doga nebo bernardýn jsou vhodné kotce o rozměru 2 x 3 m a 2 x 4 m.

Typ kotce

Pro malá plemena psů jsou vhodné kotce standard sítěné, případně další typy kotců s přední stěnou sítěnou. Pro střední a velká plemena psů jsou vhodné všechny typy námi vyráběných kotců.

Bezpečnost

Důležité je, aby kotec pro psa byl bezpečný a vyrobený z kvalitního materiálu s dlouhou životností. V kotce nesmí být žádné ostré hrany a použitý materiál musí být ošetřený kvalitní povchovou úpravou.

Materiál

Námi používané materiály pro výrobu kotců jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Ocelová konstrukce kotců je žárově zinkovaná. Dřevěné stěny kotců jsou ošetřeny proti plísním a vlhkosti. 

Montáž

Montáž kotce lze provést na různý terén. V případě nerovnosti terénu je možné provést vypodložení podlahového rámu kotce. Montáž kotce je možné provést osobně dle návodu na montáž nebo nabízíme dopravu a montáž kotců našimi zaměstnanci.

Potřebujete
poradit?